Aktuality

Reset

Po X. sneme JDS

01/07/2015

V dňoch 24. a 25. júna 2015 sa konal v Bratislave X. snem JDS. Na jeho rokovaní za účasti delegátov zo všetkých krajských organizácií JDS a mnohých hostí, tiež vládnej delegácie na čele s premiérom R. Ficom a predsedom NR SR P. Pellegrinim boli prijaté: Správa o činnosti JDS medzi IX. a X. snemom a Programové ciele na ďalšie obdobie – oba materiály sú zverejnené na našej stránke pod hlavičkou Dokumenty.

 • Príhovor predsedu NR SR Petra Pellegriniho na X. sneme JDS 25.júna 2015

  Vážené dámy, vážení páni, som veľmi rád, že vás dnes môžem osobne pozdraviť a prihovoriť sa vám pri takej výnimočnej príležitosti, akou je jubilejný, 10. ročník snemu vašej materskej organizácie - Jednoty dôchodcov Slovenska. Iste mi dáte za pravdu, že každé takéto výročie je zároveň priestorom na bilancovanie toho, čo priniesli uplynulé roky a čo tie ďalšie ešte len priniesť môžu. Naozaj sa úprimne teším z toho, že sa na Slovensku veľmi svižne podarilo rozbehnúť aktivity v rámci tejto organizácie, ktoré vytvárajú podmienky pre seniorov v našej krajine na plnohodnotné spríjemňovanie si vzácnych rokov jesene života.

  Viac
 • Blahoželanie k Medzinárodnému dňu detí

  01/06/2015

  Aby vyrástol krásny kvet, treba slnko, teplo, vodu, zem, teda dostatočnú opateru – a aby vyrástol človek, treba predovšetkým – l á s k u ...

  Viac
 • Blahoželanie ku Dňu matiek

  11/05/2015

  Je to zvláštne, ale keď človek hovorí o mame, akoby strácal svoj vek. Akoby sa vracal na chvíľu tam, kde sa jeho život začínal. Lebo matky skutočne „štartujú“ naše životy. Nielenže nás privádzajú na svet, ale aj nás s ním zoznamujú - s láskou a nekonečnou trpezlivosťou vedú naše prvé kroky, počiny, dávajú aj ukazujú nám základné vzory ľudského správania.

  Viac
 • 70. výročie ukončenia druhej svetovej vojny a Deň víťazstva nad fašizmom

  04/05/2015

  S hlbokou úctou a vďačnosťou si pripomíname 70. výročie ukončenia druhej svetovej vojny a Deň víťazstva nad fašizmom

  Viac
1234...10...