Aktuality

Reset

Prvý máj – jeden z našich spoločných sviatkov

24/04/2015

... máj pod oblôčkom milej... vysokánsky máj uprostred obce, mestečka začiatok mesiaca, v ktorom najkrajšie kvitne láska ale aj Sviatok práce, lebo je ona nevyhnutnou a potrebnou súčasťou života každého z nás

 • Preventívne prehliadky zanedbávame a pritom nám môžu zachrániť život.

  22/04/2015

  V roku 2014 sa vedenie JSD v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR v rámci zvýšenia starostlivosti o zdravie seniorov dohodlo na realizácii projektu „Pýtajte sa lekára“.

  Viac
 • Prianie k veľkonočným sviatkom

  30/03/2015

  Krásne a veselé prežitie veľkonočných sviatkov všetkým členom JDS, ich rodinám i priateľom

  Viac
 • Aj v roku 2015 bude JDS organizovať rekondično liečebné pobyty dôchodcov s dotáciou

  Vážení záujemcovia o Rekondično – liečebné pobyty, ďakujeme za Váš záujem a za vaše e-meily. Bohužiaľ ich nemôžeme vybaviť. Jednota dôchodcov na Slovensku ( JDS ), je občianske združenie, ktoré v prvom rade chráni oprávnené požiadavky dôchodcov v oblasti sociálnej, zdravotnej a právnej. Nemáme platených funkcionárov, všetci sme dobrovoľní pracovníci. Nie sme cestovná kancelária. Najmä pre našich členov, ktorých je viac ako 80 tisíc, sme sa podujali v zmysle zákona organizovať rekondičné pobyty, na základe podaného projektu. Pobyty nepredávame, iba ich organizujeme pre našich členov cez krajské, okresné a najmä základné organizácie JDS, ktorých máme tisícštyridsať .

  Viac
 • Blahoželanie ku Dňu učiteľov

  25/03/2015

  Vravieť o vzdelaní, alebo lepšie o vzdelávaní nemožno bez školy, bez škôl a hovoriť o škole, znamená hovoriť aj o žiakoch, aj o učiteľoch. Veru, škola má pre každého z nás celkom istú podobu, predstavu, zrkadlo, spomienku. Po tieto dni si preto radi spoločne pripomíname Deň učiteľov a pozdravujeme všetkých členov našej JDS, ktorí tomuto krásnemu povolaniu venovali časť alebo celý svoj aktívny život.

  Viac