Aktuality

Reset

Prianie k veľkonočným sviatkom

30/03/2015

Krásne a veselé prežitie veľkonočných sviatkov všetkým členom JDS, ich rodinám i priateľom

 • Aj v roku 2015 bude JDS organizovať rekondično liečebné pobyty dôchodcov s dotáciou

  Vážení záujemcovia o Rekondično – liečebné pobyty, ďakujeme za Váš záujem a za vaše e-meily. Bohužiaľ ich nemôžeme vybaviť. Jednota dôchodcov na Slovensku ( JDS ), je občianske združenie, ktoré v prvom rade chráni oprávnené požiadavky dôchodcov v oblasti sociálnej, zdravotnej a právnej. Nemáme platených funkcionárov, všetci sme dobrovoľní pracovníci. Nie sme cestovná kancelária. Najmä pre našich členov, ktorých je viac ako 80 tisíc, sme sa podujali v zmysle zákona organizovať rekondičné pobyty, na základe podaného projektu. Pobyty nepredávame, iba ich organizujeme pre našich členov cez krajské, okresné a najmä základné organizácie JDS, ktorých máme tisícštyridsať .

  Viac
 • Blahoželanie ku Dňu učiteľov

  25/03/2015

  Vravieť o vzdelaní, alebo lepšie o vzdelávaní nemožno bez školy, bez škôl a hovoriť o škole, znamená hovoriť aj o žiakoch, aj o učiteľoch. Veru, škola má pre každého z nás celkom istú podobu, predstavu, zrkadlo, spomienku. Po tieto dni si preto radi spoločne pripomíname Deň učiteľov a pozdravujeme všetkých členov našej JDS, ktorí tomuto krásnemu povolaniu venovali časť alebo celý svoj aktívny život.

  Viac
 • Blahoželanie k Medzinárodnému dňu žien

  05/03/2015

  Milé členky JDS, pri príležitosti nadchádzajúceho sviatku Medzinárodného dňa žien prijmite úprimné pozdravy od ústredia JDS. Prajeme Vám veľa zdravia a osobnej pohody v kruhu rodiny i priateľov a v aktivitách našej organizácie veľa dobrých nápadov a tvorivú inšpiráciu.

  Viac
 • Vianočný príspevok dostanú dôchodcovia s penziou až do 514 eur

  Štatistický úrad SR zverejnil výšku priemernej mzdy v národnom hospodárstve na Slovensku za rok 2014, ktorá predstavuje sumu 858 eur. Medziročné zvýšenie priemerného zárobku o 34 eur sa pozitívne premietne aj na výplate vianočného príspevku v roku 2015. Posunie sa totiž hranica dôchodku, do ktorej sa vianočný dôchodok priznáva. Kým v roku 2014 na priznanie vianočného príspevku nesmel mať príjemca dôchodok vyšší ako 494,40 eur v tomto roku by mala byť táto suma 514,80 eur, čo predstavuje 60 percent z priemernej mzdy.

  Viac